Bride of the Century #DiziÖnerisi

Herkese merhaba bu sıralar yazılar peş peşe geliyor biliyorum ama ileri ki aylarda sınav yüzünden pek zamanım olamayacağı için yazılarımı şimdi girmek istedim.

Bugün biraz kore dizilerinden, önerilerinden bahsedelim o zaman!

BRIDE OF THE CENTURY / 2014 YAPIM


Dizi Adı: Bride of the Century
Yönetmen: Yun Sang-Ho
Senarist: Baek Young Sook
Bölüm Sayısı: 20
Başrol Oyuncuları: Lee Hong Ki & Yang Jin Sung 


Dizi bir takım hizmetçinin, yeni evlenen çifti gözetleyip dedikodu yapması ile başlar. Söylentilere göre Taeyang ailesi lanetlidir ve ailenin ilk oğlunun ilk eşi evi gözetleyen hayalete kurban edilir. 
Asıl kızımızın adı Doo Rim'dir. Hasta olan büyükannesi ile küçük bir lokanta işletmektedir. Doo Rim bir inşaat alanına yemek teslim etmeye gider ve orada bulunan Jang Yi Hyun'un kafasına tuğla düşecekken kurtarır. Jang Yi Hyun, Doo Rim'i görünce şoka girer çünkü Doo Rim kız kardeşine birebir benzemektedir.


Jang Yi Hyun'un kız kardeşi ise Jang Yi Kyung ise Taeyang ailesinin varisi Kang Ju ile nişanlıdır. Kang Ju için Jang Yi Kyung sadece bir kukladır. Birbirlerini sevmezler fakat ailelerinin şirketleri için böyle bir ilişki düzeni kurulmuştur. 
Jang Yi Kyung bu ilişkiye daha fazla dayanamaz ve bir gün ortadan kaybolur. Ailesi çaresiz bir şekilde ne yapacaklarını düşünürken, Jang Yi Hyun'un aklına kız kardeşine birebir benzeyen Doo Rim gelir.
Doo Rim'e kız kardeşini bulana kadar onun yerine geçmesini talep eder ve kızımızın ihtiyacı olduğu için ona bir miktar para teklif eder.
Ve olaylar bu noktadan sonra hem romantik komedi hemde gizemli bir hale gelir.Ben Lee Hong Ki'ye oyunculuğu daha çok yakıştırıyorum açıkcası. Tamam müzik sektöründe de namını yürüttü gitti ama oyunculuğu çok başarılı. Sadece 2-3 dizide oynaması yetmez bence daha fazla dizide yer alması gerekiyor. Ayrıca şu hareketlere bakar mısınız ya çok tatlı değil mi 😀


Bazı bölümler sizi dramdan dolayı yorsa, sıksa bile finali çok güzel ve duygusal yapan bir diziydi. 
Konusu biraz karışık gelebilir. Haklısınız iki karakter var ve ikisi de birbirine benziyor sonra nasıl oluyorda yer değiştiriyorlar diyorsunuzdur. Merak etmeyin, o kadar güzel ve komik oluyor ki olaylar.
Eğer aranızda ilk defa kore dizisi izleyecek olan varsa şiddetle tavsiye ediyorum! O kadar aşk ve gizem dolu bir dizi ki! Hem eğleneceksiniz hemde duygusallaşacaksınız. Çok seveceğinize eminim. 

Bir sonra ki #DiziÖnerisi yazımda görüşmek üzere. Kendinize iyi bakın!

Sevgiler...


3 yorum:

 1. Blog'unun ismi çok orjinal :) Ayrıca şu anda Bride of Century'i izliyorum ve finalinin nasıl olduğunu gerçekten merak ediyorum, şimdiye kadar hiçbir bölümü sıkıcı gelmedi daha :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederiim :) Evet, çok güzel diziydi. Finali de çok güzeldi unutamadığım diziler arasına girmişti :')))

   Sil
 2. bu dizi gerçekten çok güzel herkesin izlemesini çok isterdim

  YanıtlaSil